До відома споживачів

28.10.2020
До відома споживачів

З 01 липня 2020 року вперше в Україні набув чинності стандарт ДСТУ 8853:2019 «Матеріали протиожеледні для автомобільних доріг. Технічні умови». Цей стандарт установлює класифікацію, технічні вимоги та порядок виконання випробувань протиожеледних матеріалів, які виготовляють і застосовують у твердому чи рідкому стані для боротьби із зимовою слизькістю на автомобільних дорогах загального користування в усіх дорожньо-кліматичних зонах України згідно з ДБН В.2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво”. Вимоги цього стандарту стануть в нагоді усім суб’єктам господарювання незалежно від форми власності та підпорядкування, які застосовують протиожеледні матеріали для боротьби із зимовою слизькістю на автомобільних дорогах. Якщо раніше для усунення льоду застосовувались лише традиційні пісок річковий і сіль технічна, то зараз випускається низка сучасних протиожеледних матералів. Як позбутися від проблеми небезпечних зледенінь і накатів? Який…

Детальніше
21.09.2020
До відома споживачів

У картоплі норма вмісту нітратів - 250 мг/кг. Як відомо, рослини беруть з грунту більше сполук азоту, ніж потрібно для їх розвитку. Як наслідок, синтез нітратів в рослинні білки відбувається лише частково, решту ж нітрати потрапляють в організм людини зі споживанням овочів чи фруктів. При одноразовому вживанні продукту з великим вмістом нітратів істотної шкоди організму не буде. Але при регулярному вживанні таких продуктів відбувається перенасичення організму токсинами. Перевірити картоплю та інші овосі та фрукти на вміст нітратів можна у лабораторії ДП «Львівстандартметрологія». Результати досліджень засвідчуються відповідним протоколом. Досвідчені фахівці швидко та якісно проведуть необхідні дослідження. За детальнішою інформацією звертайтеся за адресою: м. Львів, вул. Заводська, 26, тел. (032) 298-67-94

Детальніше
01.09.2020
До відома споживачів

Вершкове масло – продукт, без якого вже багато років люди не уявляють свого щоденного раціону. Сьогодні на полицях магазинів багато молочних продуктів, дуже складно вибрати справді якісні. Особливої уваги заслуговують масло та спреди, які часто продають у схожих упаковках. Запам’ятайте - це абсолютно різні продукти за складом та користю для організму. Як відрізнити масло від спреду? Згідно із законодавством, на упаковках спредів та жирових сумішей заборонено вживати слово "масло". На упаковці цих продуктів має бути чітко зазначено, що це саме вершково-рослинний продукт і вказано тип (тобто співвідношення рослинного та молочного жиру). Якщо цього немає на упаковці – читайте склад. Справжнє масло виготовляють виключно із вершків та цільного молока. Жодних інших компонентів в складі не повинно бути. Інакше, це — не масло. Також, зверніть увагу, чи вказано на упаковці “згідно з ДСТУ 4399”. Не забувайте перевіряти термін придатності масла. Згідно ДСТУ 4399:2005 масло, залежно від масової…

Детальніше
19.08.2020
До відома споживачів

Питна вода – це основна складова щоденного раціону людини. Якісна питна вода не повинна мати шкідливих для людини речовин, а містити корисні мінерали для нормальної життєдіяльності організму. Питна вода має відповідати гігієнічним нормативам за мікробіологічними, органолептичними і фізико-хімічними показниками. Основними забруднювачами води в криницях і природних джерелах є продукти розпаду органічних речовин, а саме: амоній, нітрити і нітрати. Перевірити якість питної води можна у лабораторії ДП «Львівстандартметрологія». Лабораторія пропонує фізичним і юридичним особам послуги з проведення аналізу питної води. Результати досліджень засвідчуються відповідним протоколом. Досвідчені фахівці швидко та якісно проведуть необхідні дослідження. За детальнішою інформацією звертайтеся за адресою: м. Львів, вул. Заводська, 26, тел. (032) 298-67-94

Детальніше
07.08.2020
До відома споживачів

У зв`язку з тим, що в Україні прийнято велику кількість нормативних документів України, гармонізованих з міжнародними та європейськими нормативними документами, національних стандартів України, а також скасовано (подовжено чинність) нормативних документів України та міждержавних стандартів в Україні, пропонуємо здійснити перевірку нормативних документів, якими користується Ваше підприємство. Крім цього, невід’ємною складовою забезпечення конкурентоспроможності та стабільної якості продукції у сучасних ринкових умовах є застосування під час виробництва вимог чинних нормативних документів (НД) і наявність на підприємстві актуалізованого фонду НД. Для цього Вам потрібно звернутися: ДП «Львівстандартметрологія», фонд нормативних документів, 261-61-77, тел./факс: (032) 261-66-79, fond.semesta@gmail.com, fond@semesta.lviv.ua

Детальніше
28.11.2019
До відома споживачів

Основні особливості, які потрібно враховувати при впровадженні НАССР на підприємствах громадського харчування, обумовлені специфікою цієї галузі.  Як правило, на харчових підприємствах виготовляється приблизно однаковий асортимент продукції. Тоді як на підприємствах громадського харчування меню різноманітніше, а асортимент сировини значно ширший, що обумовлює велику роботу по визначенню та опису готової продукції (тобто страв), а також сировини та інградієнтів, які входять в склад цих страв. Це ускладнює контроль перехресного алергенного забруднення, а також потребує суттєвих часових затрат на проведення аналізу ризиків по технологічній схемі підприємства.  Вирішенням ситуації може бути групування однотипних процесів при складанні технологічної схеми при умові, що степінь детальності залишається достатнім для коректної оцінки всіх можливих небезпечних факторів. Інша проблема, з якою стикається більшість підприємств ресторанних господарств при впровадженні НАССР, полягає в тому, що,…

Детальніше
24.07.2019
До відома споживачів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запустило всеукраїнську базу небезпечної нехарчової продукції «Увага». У базі можна перевірити, чи безпечна та чи інша продукція, зокрема: дитячі товари,промислові вироби та обладнання, паливо, медвироби, мийні засоби, піротехнічні вироби тощо. Крім того, на сайті всеукраїнської бази небезпечної нехарчової продукції «Увага» можна дізнатися, як купувати товари он-лайн безпечно, що робити в разі придбання небезпечної продукції, як і куди звертатися в разі порушення прав покупця. На сайті також вказані контактні дані всіх органів ринкового нагляду та сфери їх повноважень. Станом на 24 липня 2019 року сайт працює в тестовому режимі.

Детальніше
25.04.2019
До відома споживачів

Наказом Національного органу стандартизації від 29.01.2019 р. № 18 з 1 лютого до 1 липня 2019 р. відновлено дію національного стандарту ДСТУ 4492:2005 «Олія соняшникова. Технічні умови». Дію стандарту відновлено за пропозицією ТК 86 «Олії, жири та продукти їх переробки» відповідно до Закону України «Про стандартизацію». Нагадаємо, що з 1 січня 2019 р. набув чинності новий національний стандарт ДСТУ 4492:2017 «Олія соняшникова. Технічні умови». У новому ДСТУ були відкориговані види соняшникової олії з урахуванням світових вимог, а також наведений розширений перелік показників безпеки, які застосовуються до соняшникової олії, і методів її випробування. У зв'язку зі скасуванням дії ДСТУ 4492:2005 та набранням чинності ДСТУ 4492:2017 виробникам необхідно було провести актуалізацію технічних висновків щодо визначення строків придатності та строків зберігання після відкриття споживчої тари (для фасованої продукції) всіх видів соняшникової олії, які виробляє підприємство. Відновлення дії…

Детальніше
24.01.2019
До відома споживачів

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, причина приблизно 80% усіх захворювань пов'язана з якістю питної води. Внаслідок споживання неякісної питної води кожного року близько 25% населення, особливо дитячого, піддаються ризику захворювань. Питна вода - це вода, яка придатна для вживання людиною і відповідає встановленим нормам якості. Якісна питна вода не повинна мати шкідливих для людини речовин і повинна містити корисні мінерали для нормальної життєдіяльності організму. Питна вода має відповідати гігієнічним нормативам за мікробіологічними, органолептичними, фізико-хімічними показниками. Основними забруднювачами води в криницях є продукти розпаду органічних речовин, а саме амоній, нітрити, нітрати. Перевірити якість питної води можна у лабораторії ДП «Львівстандартметрологія». Лабораторія випробувань пропонує фізичним і юридичним особам послугу з проведення аналізу питної води з наданням Протоколу випробування. Досвідчені фахівці швидко та якісно проведуть необхідні…

Детальніше
17.01.2019
До відома споживачів

З нового року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання якості лісо- та пилопродукції. Згідно з повідомленням Державного агентства лісових ресурсів, з 2019 року ділова деревина розділяється на 4 класи якості (A, B, C, D): - клас А – це лісоматеріали найвищої якості. Вони походять з нижньої частини колоди, з чистою деревиною або з незначними недоліками, які не обмежують її використання; - клас В – лісоматеріали середньої якості, без особливих вимог до чистої деревини і сучками у межах середнього значення для кожної породи; - клас С – лісоматеріали нижче середньої якості, у них дозволено ті недоліки, які незначно знижують природні властивості деревини, як матеріалу; - клас D – лісоматеріали, які не задовольняють жоден з класів якості А, B, C, але з яких ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання. До впровадження нової системи в Україні деревина розподілялася на три сорти (I, II, III) і мала низку сортиментів за їх…

Детальніше
Замовити послуги