Новини

05.10.2018
Відео

У випробувальній лабораторії ДП "Львівстандартметрологія" досліджували підгузки, які були в бебі-боксах для новонароджених. Фахівці лабораторії прокоментували результати, здійснених випробувань підгузків. Детальніше у сюжеті телеканалу "Перший Західний",   у рубриці "ОЧІ".

Детальніше
05.10.2018
Новини Мінекономіки

Оприлюднено проект наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Про затвердження Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу споживачу”. На сьогодні в Україні чинним є Технічний регламент маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.06.2011 № 632 (далі – Технічний регламент), розроблений на основі Директиви 1994/11/ЄС. Відповідно до пункту 5 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення”  Закону України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності " (далі - Закон) відповідні центральні органи виконавчої влади протягом п’яти років з дня набрання чинності цим Законом повинні переглянути розроблені та/або прийняті ними технічні регламенти та процедури оцінки відповідності на предмет їх відповідності вимогам цього закону з метою визначення потреби у…

Детальніше
03.10.2018
Заходи

До уваги керівників підприємств, установ і організацій! ДП «Львівстандартметрологія» організовує семінар на тему: «ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ НАССР В ЗАКЛАДАХ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ТА НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ГАЛУЗІ - ОБОВ’ЯЗКОВА ВИМОГА УКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОДАВСТВА. СИСТЕМА УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ВІДПОВІДНО ДО СТАНДАРТУ ДСТУ ISO 22000:2007» Місце проведення: м. Львів, вул.Князя Романа, 38 , актовий зал (3-й поверх). Дата  та час проведення: 17 жовтня 2018 року о 10:45 год. ПІД ЧАС СЕМІНАРУ БУДУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЯ ТАКІ ПИТАННЯ:  - Законодавчі передумови впровадження системи управління безпечністю харчової продукції, керуючись принципами НАССР на харчових підприємствах. Закон України «Про основні принципи та вимоги щодо безпечності та якості харчових продуктів». - Відповідальність за невиконання обов’язків операторами ринку щодо впровадження на виробництві системи управління безпечністю харчової продукції, керуючись принципами НАССР. Наказ Мінагрополітики від…

Детальніше
15.08.2018
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку оприлюднило проект наказу "Про внесення зміни до пункту 16 Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин" (далі – проект наказу).  Відповідно до статті 5 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі – Закон), в Україні застосовуються одиниці вимірювання Міжнародної системи одиниць (SI), прийнятої Генеральною конференцією з мір та ваг і рекомендованої Міжнародною організацією законодавчої метрології, а саме: 1) основні одиниці SI; 2) похідні одиниці SI; 3) десяткові кратні і частинні від одиниць SI.  В Україні застосовуються також: одиниці, що не входять до SI, але дозволені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері метрології та метрологічної діяльності (далі - дозволені позасистемні одиниці); комбінації одиниць SI та дозволених позасистемних одиниць. Визначення основних одиниць SI, назви та визначення похідних одиниць SI, десяткових…

Детальніше
31.07.2018
До відома споживачів

30 липня Президент України підписав Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». Законом встановлюються основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку такої продукції. Документ чітко прописує основні засади здійснення процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями та запроваджує чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння. Крім того, у законі визначається механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановлюється відповідальність за порушення законодавства у цій сфері. Окремо встановлено вимоги до переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), які дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до…

Детальніше
17.07.2018
До відома споживачів

Проектом Закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» встановлюються загальні засади державного регулювання у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції, повноваження центральних органів виконавчої влади, що здійснюють державне управління та контроль у зазначеній сфері. Також проектом Закону визначено систему прав та обов’язків суб’єктів ринку органічної продукції, зокрема, операторів ринку, органів сертифікації.  Положеннями проекту Закону регламентовано вимоги до виробництва, маркування та обігу органічної продукції, чітко встановлено основні засади здійснення процедури сертифікації органічного виробництва з деталізацією за галузями. Запроваджено чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння. Крім того, проектом Закону визначається механізм державного контролю (нагляду) за діяльністю суб’єктів ринку органічної продукції та встановлюється…

Детальніше
17.07.2018
Новини Мінекономіки

Міністерство економічного розвитку і торгівлі оприлюднило проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374 і від 13 січня 2016 р. № 94» ( далі - проект Постанови). Прийняття проекту Постанови дозволить підвищити ефективність контролю за дотриманням правил дорожнього руху шляхом застосування сучасних ЗВТ, які мають функції фото-, відеофіксації в автоматичному режимі та можливості використання їх для фіксації порушень правил дорожнього руху. Завдяки цьому стане можливим отримувати достовірні результати фіксації в автоматичному режимі подій з ознаками порушень правил дорожнього руху та використовувати їх як достатні та належні докази у справах про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху для притягнення правопорушників до відповідальності. Для досягнення вказаної мети необхідно  внести зміни до пункту 21 додатку 1 до Технічного регламенту та пункту 20 Переліку категорій…

Детальніше
11.07.2018
Відео

Кавуни у липні: ризик чи насолода? - досліджували журналісти телеканалу "НТА" разом з фахівцями випробувальної лабораторії ДП "Львівстандартметрологія". Результати випробувань у новинах на телеканалі "НТА".

Детальніше
13.06.2018
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку розробило та оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (далі − проект постанови). Впровадження положень проекту постанови забезпечить приведення національного законодавства у відповідність із нормами законодавства ЄС, сприятиме скорішому укладанню Угоди АСАА у відповідних секторах промислової продукції, що усуне технічні бар’єри в торгівлі відповідною продукцією та забезпечить доступ на ринок ЄС українським виробникам на тих самих умовах, що діють для виробників держав-членів ЄС.

Детальніше
11.06.2018
До відома споживачів

У Верховній Раді 7 червня 2018 року зареєстровано проект Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» (№8450). Метою розробки законопроекту є забезпечення належного рівня захисту здоров'я та інтересів споживачів, їх поінформованості, встановлення засобів гарантування права споживачів на інформацію та процедури надання інформації про харчові продукти. Документом встановлюються загальні положення до маркування харчових продуктів, дія яких може поширюватися на всі харчові продукти або на певні їх категорії, а також окремі правила щодо маркування певних видів харчових продуктів.  Законопроект визначає категорії обов’язкової інформації про харчові продукти та загальні вимоги до інформації про харчові продукти та чітко регулює обов’язки операторів ринку харчових продуктів, відповідальних за надання данної інформації. Проектом Закону забороняється використання інформації, що може ввести споживача в оману, особливо у частині властивостей і характеристик харчових…

Детальніше
Замовити послуги