Новини

10.05.2018
Новини Мінекономіки

Мінекономорзвитку України оприлюднило проект Закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо метрології та метрологічної діяльності” (далі - Проект). Пояснювальна записка до Проекту.

Детальніше
08.05.2018
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку України оприлюднило проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання)". Прийняття запропонованого регуляторного акта дозволить врегулювати процедуру проходження сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) та оцінювання відповідності готелів вимогам ДСТУ 4269:2003 "Послуги туристичні. Класифікація готелів", шляхом надання повноважень для виконання робіт із сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) підприємствам, установам, організаціям, які акредитовані Національним агентством з акредитації України.  Аналіз регуляторного впливу  Пояснювальна записка  Довідково ДП "Львівстандартметрологія" - орган із сертифікації продукції акредитований Національним агенством з акредитації України (атестат акредитації №1О210 від 27.11.17р.), здійснює сертифікацію послуг з тимчасового розміщення (проживання). …

Детальніше
27.04.2018
До відома споживачів

В Україні 20 квітня набрав чинності Закон України  № 2360-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв". Так, невеликі виробники вина тепер не будуть проходити обов’язкову атестацію на відповідність вимогам із забезпечення життя та здоров’я людей, охорони навколишнього середовища, повного технологічного циклу виробництва, а також відповідності санітарним, пожежним, екологічним нормам та правилам. Для отримання ліцензії невеликим виробникам достатньо буде надати зареєстровану декларацію відповідальності матеріально-технічної бази вимогам законодавства та договір з акредитованою лабораторією. Під невеликими виробниками виноробної продукції маються на увазі підприємства, які виробляють виноградні, плодово-ягідні вина та медові напої із матеріалів виключно власного виробництва. Виноград, ягоди та мед для таких виноматеріалів також мають бути власного виробництва.

Детальніше
06.03.2018
Новини Мінекономіки

5 березня 2018 року набув чинності наказ Мінекономрозвитку України від 5 липня 2017 року № 969 «Про встановлення метрологічних вимог до фасованих товарів». Відповідно до наказу встановлені наступні вимоги до фасованих товарів: - до відхилень кількості фасованих товарів в упаковках від номінального значення відповідно до ДСТУ OIML R 87 "Кількість фасованого товару в упаковках"; - до задекларованої кількості нетто фасованих товарів відповідно до розділу 5 ДСТУ OIML R 79 "Товари фасовані. Вимоги до марковання". Метрологічні вимоги не застосовуються до упакованих одиниць, виготовлених відповідно до Технічного регламенту щодо деяких товарів, які фасують за масою та об’ємом у готову упаковку, за умови нанесення на них знака відповідності упакованої одиниці та Технічного регламенту щодо пляшок, які використовуються як мірні ємності, за умови нанесення на них знака відповідності мірної пляшки. Фасовані товари, які були введені в обіг не пізніше ніж через 3 роки з дня набрання чинності цим…

Детальніше
03.01.2018
До відома споживачів

Із 1 січня 2018 року набувають чинності нові вимоги до виробів із какао та шоколаду, які є обов’язковими для всіх виробників та поширюються на всі види шоколадних виробів. Наприклад, у темному шоколаді має бути не менше 35 % какао-продуктів у перерахунку на суху речовину, а у молочному – понад 25 % та не менше 14 % молочних продуктів. Білий шоколад має містити не менше 20 % какао-масла та понад 14 % молочних продуктів. Крім цього,  чітко прописано вимоги і до шоколадних цукерок та інших продуктів із використанням шоколаду. У разі невідповідності цим вимогам продукт не зможе називатися шоколадом або шоколадним, а буде визнано солодким батончиком або глазурованою цукеркою (наказ Мінагрополітики від 13.04.16 р. № 157).

Детальніше
06.12.2017
До відома споживачів

Найпопулярніший в світі міжнародний стандарт, який регламентує компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій був оновлений з урахуванням останніх змін в умовах і практиці роботи таких лабораторій. Нова редакція документа була опублікована завдяки тісній співпраці Міжнародної організації зі стандартизації (ISO) і Міжнародної електротехнічної комісії (IEC). Міжнародний стандарт ISO/IEC 17025:2017 "Загальні вимоги до компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій" є як  "довідник" для лабораторій, які здійснюють операції калібрування і тестування в усьому світі.  Отримання повторюваних і достовірних результатів, яким можна довіряти, лежить в основі діяльності будь-якої такої лабораторії. Документ ISO/IEC 17025:2017 дозволяє співробітникам лабораторій впроваджувати продуману і надійну систему забезпечення якості і демонструвати, що вони є технічно компетентними і здатними видавати достовірні результати. Стандарт ISO/IEC 17025:2017 допомагає полегшити співпрацю між…

Детальніше
29.11.2017
До відома споживачів

Сьогодні супермаркети пропонують широкий асортимент плавлених сирів як вітчизняного, так і закордонного виробництва: ковбасних, скибкових, копчених, без копчення, солодких, з харчовими чи смаковими добавками чи без них. Купувати чи пройти повз них, споживач вирішує сам. Проте, перш ніж визначитись, необхідно знати, що у відповідності з Законом України «Про молоко та молочні продукти» плавлені сири відносяться до молочних продуктів, одержаних з молока або молочної сировини (вершкового масла, твердого сиру, сухого молока, кисломолочного сиру, молочної сироватки), та можуть містити харчові добавки, необхідні для виробництва, за умови, що ці добавки ні частково, ні повністю не замінюють складових молока (жиру, білка, лактози).  Плавлений сир – це повноцінний харчовий продукт, джерело фосфору і кальцію, сполуки якого в організмі відповідають за стан волосся, нігтів і кісток. Порівняно з твердими сортами сиру плавлений сир організмом людини засвоюється на 100 % і містить менше холестерину.…

Детальніше
30.10.2017
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку України оприлюднило проект закону України “Про внесення змін до деяких законів України щодо метрології та метрологічної діяльності” (далі – проект Закону). Проект Закону розроблено з метою уникнення порушення Україною взятих на себе міжнародних зобов’язань та узгодження положень законів України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі – Закон про метрологію), "Про технічні регламенти та оцінку відповідності", "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання", "Про теплопостачання" під час провадження метрологічної діяльності. Проектом Закону пропонується виключити частину четверту статті 17 Закону про метрологію, яка регулює відносини між суб’єктами господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання, та громадянами України, які ці послуги отримують, як таку, що не відповідає предмету регулювання цього закону.

Детальніше
20.09.2017
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку України оприлюднило проект Закону України "Про приєднання України до Метричної конвенції" (далі - проект  Закону). Проект Закону розроблено на виконання частини 7 статті 56 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, відповідно до якої Україна у повному обсязі повинна забезпечувати участь відповідних національних органів у європейських та міжнародних організаціях із законодавчої та фундаментальної метрології відповідно до сфери її діяльності та статусу членства у цих організаціях, та пункту 55 Плану заходів щодо реалізації Стратегії розвитку системи технічного регулювання на період до 2020 року, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 № 844-р.  Метрична конвенція – це міжурядова угода, спрямована на розробку і підтримку міжнародних еталонів одиниць вимірювання Міжнародної системи одиниць (SI), відкрита для всіх…

Детальніше
13.09.2017
До відома споживачів

Більш ніж 60 тисяч лабораторій по всьому світу займаються калібруванням, тестуванням і аналізом зразків. Але як гарантувати клієнтам достовірність отриманих результатів? Протягом багатьох років для цього використовувалася сертифікація на відповідність вимогам міжнародного стандарту ISO/IEC 17025 "Загальні вимоги до компетенції випробувальних та калібрувальних лабораторій". Ця процедура користувалася і користується попитом з боку випробувальних і калібрувальних лабораторій, які бажають продемонструвати свою здатність надавати надійні результати. Остання версія стандарту ISO/IEC 17025 була опублікована спільно Міжнародною організацією зі стандартизації (ISO) і Міжнародною електротехнічною комісією (IEC) в 2005 році. Вона містить набір вимог, що дозволяють лабораторіям видавати незмінно достовірні результати. Однак лабораторне середовище й умови ринку сильно змінилися за минуле десятиліття. Це призвело до прийняття рішення щодо перегляду стандарту ISO/IEC 17025 з впровадженням в його…

Детальніше
Замовити послуги