Новини

31.01.2019
Відео

Немасляне масло. Експерти зазначають: 70% усього вершкового на полицях наших супермаркетів - фальсифікат, бо виготовляють його не з молока, а з замінників. Як правильно обрати якісне масло та чим шкодить економія на цьому продуктові? Детальніше у сюжеті телеканалу "Правда тут".

Детальніше
30.01.2019
Новини підприємства

Вершкове масло – продукт, без якого вже багато років люди не уявляють свого щоденного раціону. Сьогодні на полицях магазинів багато молочних продуктів, дуже складно вибрати справді якісні. Особливої уваги заслуговують масло та спреди, які часто продають у схожих упаковках. Запам’ятайте - це абсолютно різні продукти за складом та користю для організму. Як відрізнити масло від спреду? Згідно із законодавством, на упаковках спредів та жирових сумішей заборонено вживати слово "масло". На упаковці цих продуктів має бути чітко зазначено, що це саме вершково-рослинний продукт і вказано тип (тобто співвідношення рослинного та молочного жиру). Якщо цього немає на упаковці – читайте склад. Справжнє масло виготовляють виключно із вершків та цільного молока. Жодних інших компонентів в складі не повинно бути. Інакше, це — не масло. Також, зверніть увагу, чи вказано на упаковці “згідно з ДСТУ 4399”. Не забувайте перевіряти термін придатності масла.  Згідно ДСТУ 4399:2005 масло, залежно від масової…

Детальніше
24.01.2019
До відома споживачів

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, причина приблизно 80% усіх захворювань пов'язана з якістю питної води. Внаслідок споживання неякісної питної води кожного року близько 25% населення, особливо дитячого, піддаються ризику захворювань. Питна вода - це вода, яка придатна для вживання людиною і відповідає встановленим нормам якості. Якісна питна вода не повинна мати шкідливих для людини речовин і повинна містити корисні мінерали для нормальної життєдіяльності організму. Питна вода має відповідати гігієнічним нормативам за мікробіологічними, органолептичними, фізико-хімічними показниками. Основними забруднювачами води в криницях є продукти розпаду органічних речовин, а саме амоній, нітрити, нітрати. Перевірити якість питної води можна у лабораторії ДП «Львівстандартметрологія». Лабораторія випробувань пропонує фізичним і юридичним особам послугу з проведення аналізу питної води з наданням Протоколу випробування. Досвідчені фахівці швидко та якісно проведуть необхідні…

Детальніше
22.01.2019
Відео

У програмі «Рожеві окуляри» транслювався сюжет щодо якості питної води. Начальник випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» Роксоляна Шлюз надала корисні для споживачів відповіді на такі питання: як правильно зробити забір води для аналізу; за якими показниками перевіряють питну воду; чи всі фільтри якісно очищують воду; чи завжди якісна бутильована вода тощо. Фахівці випробувальної лабораторії досліджували зразки водопровідної та артезіанської питної води на твердість. Детальніше про результати випробувань у сюжеті.

Детальніше
17.01.2019
До відома споживачів

З нового року лісова промисловість України перейшла на європейські стандарти класифікації та вимірювання якості лісо- та пилопродукції. Згідно з повідомленням Державного агентства лісових ресурсів, з 2019 року ділова деревина розділяється на 4 класи якості (A, B, C, D): - клас А – це лісоматеріали найвищої якості. Вони походять з нижньої частини колоди, з чистою деревиною або з незначними недоліками, які не обмежують її використання; - клас В – лісоматеріали середньої якості, без особливих вимог до чистої деревини і сучками у межах середнього значення для кожної породи; - клас С – лісоматеріали нижче середньої якості, у них дозволено ті недоліки, які незначно знижують природні властивості деревини, як матеріалу; - клас D – лісоматеріали, які не задовольняють жоден з класів якості А, B, C, але з яких ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання. До впровадження нової системи в Україні деревина розподілялася на три сорти (I, II, III) і мала низку сортиментів за їх…

Детальніше
16.01.2019
Новини Мінекономіки

Мінекономрозвитку продовжило до 1 січня 2021 року перехідний період щодо обов'язкового маркування продукції літерами латинського та грецького алфавіту. Відповідний наказ Мінекономрозвитку уже пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції та набуде чинності після офіційного оприлюднення. Як відомо, в 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна ухвалила Правила застосування одиниць вимірювання. Згідно з Правилами, з 1 січня 2016 року усі виробники споживчої продукції зобов'язані позначати виміри продукції одиницями вимірювання Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри тощо). Водночас, згідно з Правилами, на маркуванні продукції, яка продається в Україні, мають зазначатися міжнародні позначення одиниць вимірювання з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватись українські позначення одиниць вимірювання (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення одиниць…

Детальніше
04.12.2018
Новини Мінекономіки

Відповідно до частини третьої статті 5 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі – Закон) визначення основних одиниць вимірювання Міжнародної системи одиниць (SI), прийнятої Генеральною конференцією з мір та ваг і рекомендованої Міжнародною організацією законодавчої метрології, назви та визначення похідних одиниць SI, десяткових кратних і частинних від одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначення та правила застосування одиниць вимірювання і правила написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин встановлюється Мінекономрозвитку. З метою реалізації статті 5 Закону прийнято наказ Мінекономрозвитку від 04.08.2015 № 914 "Про затвердження визначень основних одиниць SI, назв та визначень похідних одиниць SI, десяткових кратних і частинних від одиниць SI, дозволених позасистемних одиниць, а також їх позначень та Правил застосування одиниць вимірювання і написання назв та позначень одиниць вимірювання і символів величин",…

Детальніше
22.11.2018
Новини Мінекономіки

Наказом Мінекономрозвитку України від 02.10.2018 №1394 затверджено Технічний регламент щодо обмеження викидів летких органічних сполук унаслідок використання органічних розчинників у лакофарбових матеріалах для будівель та ремонту колісних транспортних засобів. Цей Технічний регламент визначає вимоги до лакофарбових матеріалів для будівель та ремонту колісних транспортних засобів щодо вмісту летких органічних сполук, що входять до їх складу. Документ розроблений на основі Директиви 2004/42/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 21 квітня 2004 року про обмеження викидів летких органічних сполук через використання органічних розчинників у певних фарбах і лаках та продуктах повторної обробки автомобілів і про внесення змін до Директиви 1999/13/ЄС. Дія цього Технічного регламенту поширюється на матеріали, які застосовуються для фарбування будинків, їх облицювання, збірних і допоміжних частин та конструкцій з декоративною, функціональною і захисною метою.

Детальніше
16.11.2018
Новини Мінекономіки

Уряд затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження призначеними органами з оцінки відповідності та визнаними незалежними організаціями господарської діяльності з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Мінекономрозвитку здійснює моніторинг призначених органів і визнаних незалежних організацій стосовно їх відповідності вимогам, установленим Законом України “Про технічні регламенти та оцінку відповідності” та відповідними технічними регламентами. Рішення Уряду дозволить покращити умови ведення бізнесу в Україні, знизити адміністративний тиск на суб’єктів господарювання шляхом оптимізації проведення заходів планового нагляду (контролю). Постанова КМУ від 31 жовтня 2018 р. № 937 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження призначеними органами з оцінки відповідності та визнаними…

Детальніше
09.11.2018
Відео

У Всесвітній день якості вчимося обирати якісні дитячі іграшки. На що треба звертати увагу першочергово? Детальніше про питання якості та безпечності  дитячих іграшок у програмі "Добрий ранок" на телеканалі "Львів" за участю начальника випробувальної лабораторії ДП "Львівстандартметрологія" Роксоляни Шлюз.

Детальніше
Замовити послуги